Вівторок, 02 Червня 2020, 13:28:59Вітаю Вас Гість | RSS
Гудимівський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 21
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи


Виписка

із журналу Земських Зборів 

 

26 і 27 вересня 1900 року

 

У 1899 році в с-щі Гудимівка Лебединського повіту, було відкрито початкове народне училище з утриманням винятково за рахунок повітового земства. Гудимівське училище отримало добре облаштовані і просторі шкільні приміщення.

Гудимівська сільська община зобов'язалася страхувати шкільні будівлі, утримувати училищного сторожа і посилати в м. Лебедин підводу за законоучителем...

...Розмір утримання працівників Гудимівського народного училища:

Законоучитель (Оєдровський) - 60 крб.

Учитель (Ніколаєв) -     200 крб.

Учительспівів   (Ніколаєв) -   30 крб.

 

1903 рік.

 

...Учитель - Петренко, викладач Закону Божого - Петренко, закінчив учительську семінарію. Знаходиться на службі з 3 вересня 1901 року.

 

 В 1899 році в селі Гудимівка за рахунок Лебединського земства було збудоване народне училище з вогнетривкого матеріалу / саману /. В цьому ж році народне училище розпочало свою роботу. Будівництвом керував місцевий поміщик, Голова Лебединського земства Яків Володимирович Кучеров. Ним було вкладено власні кошти в будівництво училища - 702 руб. 99к., які згодом були повернуті йому Лебединським земством.

 

Земство виділяло кошти на заробітну плату вчителям, а сільська община зобов'язувалася страхувати шкільне приміщення, утримувати сторожа і підвозити гужовим транспортом вчителів з міста Лебедина до Гудимівки.

 

В перший рік навчання до школи пішло 56 хлопчиків і 8 дівчаток. Народне училище діяло до революції 1917 року, а потім школу перенесено в приміщення будинку для відпочинку офіцерів царської армії. В цьому приміщенні школа знаходиться і до цього часу.

В 30-х роках в приміщенні нині діючої школи було розміщено три початкових класи . Тут проживав вчитель Касьянов Іван Кузьмич.Він один викладав у початкових класах . Цей вчитель посадив шкільний сад.

 

В період до Великої Вітчизняної війни та під час війни в школі було 5 класів. Під часнімецької окупації Лебединщини в Гудимівській школі було розміщено німецький шпиталь.

Після війни школа стає семирічною. Крім цієї школи на території Гудимівської сільради діють ще п'ять початкових шкіл в  с. Ляшки, с.Іщенки, с.Черемухівка, с. Радчуки, с. Калюжне. В І984 році на території школи було збудовано приміщення для навчання учнів початкових класів.

 

До 1987 року Гудимівська школа була восьмирічною, а з цього періоду і до наших днів - одинадцятирічною.

Після Великої Вітчизняної війни директорами Гудимівської школи були:

-        Копиця Сергій Семенович ,

-        Желєзна Поліна Олексіївна ,

-        Хоменко Петро Пилипович ,

-        Рибалко Тетяна Дмитрівна,

-        СергієнкоЗінаїда  Михайлівна ,  

-        Дубовик Іван Миколайович ,

-        КалюжнийПетро Іванович ,

-        Войтенко Борис Сергійович ,

-        Забуга Валентина Іванівна ,

-        Маньківська Олена Петрівна .

З 2007 року директор Гудимівської школи - Білковський Михайло Миколайович.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту